TNT Toruń

Towarzystwo Naukowe w Toruniu od prawie 140 lat, wysiłkiem wielu pokoleń, działa na rzecz rozwoju nauki i kultury. Początkowo, w okresie zaborów, służyło przede wszystkim sprawie narodowej, badając i dokumentując polskość ziemi pomorskiej. Później, oprócz aktywności naukowej i wydawniczej współuczestniczyło w tworzeniu ważnych instytucji kultury polskiej, jak Książnica Miejska i Muzeum. Dążyło do powstania uniwersytetu w Toruniu. Obecnie, kontynuując dorobek przeszłości, Towarzystwo prowadzi prace badawcze, publikuje ich wyniki, popularyzuje wiedzę o dziejach Torunia i całego Pomorza. Wydaje m.in.: materiały źródłowe do dziejów Polski Północnej, wielkie monografie historyczne Torunia i Pomorza, opracowania naukowe z różnych dziedzin wiedzy a także ceniony periodyk "Zapiski Historyczne".

Logowanie do sklepu on-line

Login:
Hasło:

Nie masz konta: zarejestruj się.
Zapomniałem hasła.

W swoich publikacjach, zgodnie z prawdą dziejową, ukazuje kulturę materialną i duchową Polski Północnej jako wspólny dorobek Polaków i Niemców. W ten sposób dąży do przełamania stereotypów i służy przyszłej współpracy w zjednoczonej Europie.

IV Interdyscyplinarna Miejska Konferencja Młodych Badaczy, 19 - 20 czerwca 2015 r.

IV Interdyscyplinarna Miejska Konferencja Młodych Badaczy, 19 - 20 czerwca 2015 r.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu oraz Instytut Historii i Archiwistyki UMK zapraszają na konferencję naukową "Incolae, hospites, peregrini… Ludzie bez praw obywatelskich w mieście średniowiecznym i nowożytnym".
Zaproszenie na wykład 27 kwietnia 2015 r.

Zaproszenie na wykład 27 kwietnia 2015 r.

Wydział Ekonomii i Biznesu TNT zaprasza na wykład Prof. dr hab. Stanisława Kaczmarczyka
Zmarl Profesor Stanisław Alexandrowicz

Zmarl Profesor Stanisław Alexandrowicz

Z żalem zawiadamiamy, ze 9 kwietnia 2015 zmarł Prof. dr hab. Stanisław Alexandrowicz. Najszczersze wyrazy współczucia wszystkim Bliskim składa Zarząd Towarzystwa Naukowego w Toruniu
Towarzystwo Naukowe w Toruniu.
Wysiłkiem wielu pokoleń, działa na rzecz rozwoju nauki i kultury.
Copyright © 2013 TNT Toruń. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie strony: Studio reklamy ADGRAPE