TNT Toruń

Towarzystwo Naukowe w Toruniu od prawie 140 lat, wysiłkiem wielu pokoleń, działa na rzecz rozwoju nauki i kultury. Początkowo, w okresie zaborów, służyło przede wszystkim sprawie narodowej, badając i dokumentując polskość ziemi pomorskiej. Później, oprócz aktywności naukowej i wydawniczej współuczestniczyło w tworzeniu ważnych instytucji kultury polskiej, jak Książnica Miejska i Muzeum. Dążyło do powstania uniwersytetu w Toruniu. Obecnie, kontynuując dorobek przeszłości, Towarzystwo prowadzi prace badawcze, publikuje ich wyniki, popularyzuje wiedzę o dziejach Torunia i całego Pomorza. Wydaje m.in.: materiały źródłowe do dziejów Polski Północnej, wielkie monografie historyczne Torunia i Pomorza, opracowania naukowe z różnych dziedzin wiedzy a także ceniony periodyk "Zapiski Historyczne".

Logowanie do sklepu on-line

Login:
Hasło:

Nie masz konta: zarejestruj się.
Zapomniałem hasła.

W swoich publikacjach, zgodnie z prawdą dziejową, ukazuje kulturę materialną i duchową Polski Północnej jako wspólny dorobek Polaków i Niemców. W ten sposób dąży do przełamania stereotypów i służy przyszłej współpracy w zjednoczonej Europie.

Posiedzenie Wydziału I TNT

Posiedzenie Wydziału I TNT

Towarzystwo Naukowe w Toruniu zaprasza na posiedzenie Wydziału I TNT, które odbędzie się 12 października 2015 r. o godzinie 17:00 w Sali kolumnowej gmachu Towarzystwa Naukowego w Toruniu
Nagroda im. Jana Jędrzejwicza dla książki Mikołaj Kopernik i jego świat autorstwa Profesor Teresy Borawskiej

Nagroda im. Jana Jędrzejwicza dla książki Mikołaj Kopernik i jego świat autorstwa Profesor Teresy Borawskiej

W trzeciej edycji konkursu o Nagrodę im. Jana Jędrzejewicza dla najlepszej książki poświęconej historii nauki i techniki wydanej w roku 2014 Kapituła nagrodziła książkę "Mikołaj Kopernik i jego świat" napisaną przez Teresę Borawska przy współudziale Henryka Rietza.
Nauka, sztuka, edukacja. 140 lat działalności Towarzystwa Naukowego w Toruniu

Nauka, sztuka, edukacja. 140 lat działalności Towarzystwa Naukowego w Toruniu

Towarzystwo Naukowe w Toruniu oraz Muzeum Okręgowe w Toruniu zapraszają na wystawę Nauka, sztuka, edukacja. 140 lat działalności Towarzystwa Naukowego w Toruniu. Otwarcie wystawy nastąpi 16 października 2015 r.
Towarzystwo Naukowe w Toruniu.
Wysiłkiem wielu pokoleń, działa na rzecz rozwoju nauki i kultury.
Copyright © 2013 TNT Toruń. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie strony: Studio reklamy ADGRAPE