Towarzystwo Naukowe w Toruniu

Promocja książki Archeologiczne zabytki Pomorza i Kujaw

Towarzystwo Naukowe w Toruniu, Księgarnia Kafka i spółka oraz Wydawnictwo Region zapraszają na promocję książki „Archeologiczne zabytki Pomorza i Kujaw” (Wydawnictwo Region), która odbędzie się 16 maja 2023 roku o godz. 18.00 w Sali Kolumnowej TNT.
 
O książce opowiedzą autorzy, Piotr Kalka - archeolog oraz Jarosław Ellwart - regionalista i znawca Pomorza.
Przewodnik zawiera najważniejsze informacje, historię badań, ciekawostki i najlepsze sposoby dotarcia do ponad 50 wybranych obiektów.
We wstępie czytamy:
„Książka, którą trzymacie Państwo w rękach, ma na celu przedstawienie najciekawszych stanowisk i obiektów archeologicznych, a także skansenów i muzeów z działami archeologicznymi, znajdujących się na terenie województwa kujawsko­‑pomorskiego. Ze względu na bogactwo tego typu obiektów na opisywanym obszarze, wybór był naprawdę trudny i z założenia oczywiście subiektywny. Staraliśmy się pokazać te miejsca i zabytki archeologiczne, które są w miarę łatwe do spenetrowania, i przede wszystkim posiadają widoczną i atrakcyjną formę terenową (...)”.
Podczas wydarzenia możliwy będzie zakup również innych publikacji Wydawnictwa Region oraz książek historycznych z oferty Towarzystwa Naukowego w Toruniu.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Towarzystwo Naukowe w Toruniu

założone 1875 r.


© Copyright: TNT - Toruń 2014. Projekt i wykonanie strony: Rafał Mikulski

Partnerzy: